درباره ما

گروه تولیدی صدف معدنی جوادی

photo_Û²Û°Û±Û·-Û°Ûµ-Û²Û°_Û²Û³-Û²Û¶-Û±Û´
گروه تولیدی صدف معدنی جوادی  با ادغام چند شرکت خصوصی و تعاونی پس از سالها تجربه و تحقیق در زمینه خوراک دام و طیور و منابع کلسیم و با توجه به نیاز روز افزون بازار و تکیه بر تجربیات گذشته و همگام با علم حاضر ، با اخذ مجوزهای لازم شروع به فعالیت در زمینه ی صدف معدنی نمود.
صدف معدنی جوادی
در منطقه شمال شرق در گنبد کاووس ذخایر عظیمی از سنگهای رسوبی (17%کرتاسه و 83%کواترنر)وجود دارد که به لوماشل معروف است .لوماشل به گردآمدگی های سخت شده(فسیل) صدف یا کنگلومرای صدفی اطلاق میگردد و به طور معمول از بقایای شکم پایان و دو کفه ای های فسیل شده میلیون ها سال قبل دریای خزر می باشد. ازین رو صدف معدنی نوعی سنگ آهک است و کانی های  اصلی آن از کلسیت و آراگونیت میباشد. که هر دو کانی های مهم کلسیم دار می باشند . مجموعه ذخایر در کانسارهای مختلف منطقه بالغ بر یک میلیارد و چهارصد میلیون تن می باشد که معدن اختصاصی صدف جوادی به خاطر سطح رخ نمون وسیع  و جاده آسفالت قابل دسترسی و قرار گرفتن در کانسار اصلی صدف یکی از مهمترین و در عین حال بهترین معدن صدف کوهی میباشد .

کلسیم
کلسیم یکی از فراوان ترین عناصر در بدن و غالبا اصلی ترین کاتیون جیره است . 99% کلسیم موجود در بدن ، در اسکلت حیوان وجود دارد. افزایش وزن ، نیروی لازم برای شکستن استخوان ، خاکستر استخوان ، خاکستر پوسته، ضخامت پوسته و تولید تخم مرغ شاخص های مهمی هستند که جهت بررسی وضیعت سوخت و ساز کلسیم توسط متخصصین مختلف و برای تعیین میزان زیست فراهمی کلسیم مورد استفاده قرار می گیرد. زیست فرهمی کلسیم موجود در صدف معدنی 120% و حدود اطمینان 95% است.اندازه ذرات منبع کلسیم بر زیست فراهمی کلسیم موجود در آن تاثیر می گذارد.

اعم اولویت ها و مزایای استفاده از صدف معدنی جوادی
1-    عملیات خردایش و دانه بندی با مجهزترین دستگاهها (اندازه 1-0 میلیمتر ، جهت مصارف دام و کارخانجات  ،اندازه  3-1 میلیمتر ، جهت مرغداری های گوشتی و تخم گذار و اندازه 5-3 میلیمتر جهت مصرف در مرغداری های تخم گذار و مادر و سایر ماکیان )
2-    بسته بندی مناسب مواد در کیسه ها به اوزان 25 و 45 کلیویی (بسته های لمینت و معمولی) .
3-    حمل آسان با قیمت مناسب جهت ارسال محصول به مشتریان .
4-    اخذ مدارک مورد نیاز از اداره کل دامپزشکی جهت مصرف دام و طیور .
5-    دارای بیشترین میزان کلسیم با تاییده های معتبر (بیش از 39/2%کلسیم)
6-     دارای بهترین معدن صدفی در کشور با خلوص 99% و قابلیت جذب بالا .
7-    دارای مسئول فنی معدن و مسئول مکنترل کیفیت آزمایشگاه و مسئول بهداشتی با نظارت دامپزشکی کشور .
8-    استفاده از مهندسین و مشاورین خبره و کادر مدیریتی و نیروی انسانی زبده که کیفیت را سر منشا تحولات عظیم میدانند .

مزایای استفاده از صدف معدنی در صنعت دام و طیور و آبزیان
قابلیت جذب بالای این محصول در طیور گوشتی باعث رشد سریع و کامل استخوانها و در مرغهای تخم گذار باعث سختی پوسته شده و وزن آنها را افزایش می دهد . در گاوهای شیری علاوه بر تامین کلسیم مورد نیاز برای رشد باعث افزایش فوق العاده میزان شیر و در دام های پرواری باعث افزایش میزان وزن میشود. همچنین در جلوگیری از بسیاری بیماری ها (مانند کم کردن استرس و جلوگیری از اختلال در شبکه عصبی ماهی و در رشد سریع تر ماهیان موثر می گردد. کلیه ی کارخانجات دام و طیور و مکمل سازان در زمینه پلت دان و ..... داروخانه های دامپزشکی و مرغداران تخم گذار و مادر و اجداد میتوانند جهت تامین کلسیم از منبع کلسیم صدف معدنی استفاده کنند. لازم به ذکر است نبود عواملی نظیر اگزالات ،فیتات،فسفات و سولفات که میزان جذب کلسیم را کاهش میدهد و بهداشتی بودنی محصول در مقایسه با منایبع دیگر کلسیم از ویژگی و مزایای بارز در انتخاب صدف معدنی میباشد.

گروه تولیدی صدف معدنی جوادی